Video ruletka online

wideo ruletka onlineRuletka to jedna z najstarszych gier hazardowych. Jej pierwotne wersje znane były już w Starożytnym Rzymie, Chinach czy w Średniowiecznej Europie. Jednak za początek oficjalny gry przyjmuje się XVII wiek, kiedy to powstał pierwszy stół do ruletki. Przez lata zmieniała ona trochę swa postać, jak i zasady. W XX wieku, kiedy to doszło do rozwoju kasyn w Europie i Stanach Zjednoczonych, ruletka jako królowa hazardu stałą się jedną z najpopularniejszych w ich ofercie. Obok turniejów pokerowych czy wygranych na automatach, to właśnie w ruletce padały najwyższe wygrane. Jest ona niezwykle prosta, przez co bardzo łatwo jest opanować jej zasady. Ponadto w najprostszej wersji zakładów przynosi szansę na wygraną blisko 50 procent.

Jak powstała wideo ruletka

Wraz z biegiem lat, kiedy doszło do rozwoju technologii komputerowej, w sieci zaczęły pojawiać si/e pierwsze ruletki online. Początkowo były one jedynie formą zabawy, jednak z otwarciem pierwszych kasyn online także i one znalazły się w ich ofercie. Na pierwszy rzut oka video ruletka to klasyczny wideo automat niczym nie różni się od tej, która znamy ze stacjonarnych kasyn. Także i tutaj mamy standardowy stół ze wszystkimi polami do obstawiania, ruletkę. Gra odbywa się na zasadzie losowej, przez co zaprogramowany system za każdym razem obraza kulką na kole. Nie ma tu oczywiście mowy o żadnym oszustwie, gdyż gry takie muszą przejść szereg testów i kontroli. Dlatego też warunki jak i szanse na wygraną są praktycznie identyczne jak w prawdziwej ruletce.

Zakłady w video ruletce

Z pewnością sporym udogodnieniem dla graczy jest sam system obstawiania zakładów. O wiele łatwiej jest nam elektronicznie kontrolować swój budżet jak i wysokość poszczególnych zakładów, wygranych. Możemy także szybciej i sprawniej obstawiać same zakłady. Mamy do wyboru te same opcje, co w klasycznej ruletce. Warto również wiedzieć, że w europejskich kasynach najczęściej zetkniemy się w wersji wideo z ruletką typu francuskiego i europejskiego. Amerykańska ruletka jest mniej spotykana, a nawet zakazana w wielu krajach.

W zależności od miejsca, w którym gramy, nasze zakłady mogą przybierać różne wartości. Jedne kasyna oferuj dosyć niski limit, inne zaś wysoki, przez co możliwe jest granie o całkiem wysokie stawki. Ta druga opcja często związana jest z ruletką online. Na czym ona polega? Otóż nie jest to do końca już video ruletka, albowiem mamy do czynienia z prawdziwym stołem do gry i krupierką. Polega to na tym, iż za pośrednictwem kamer video mamy dostęp do stołu i obrazu w jakości HD. Wchodzimy w interakcję z krupierem lub krupierką, którzy to wprawiają w ruch ruletkę. Istotne jest to, iż taka ruletka na żywo stanowi ciekawe połączenie video ruletki i prawdziwego stołu. Z jednej strony widzimy to, co w prawdziwym kasynie, a z drugiej strony do obstawiania, rozliczania zakładów mamy system komputerowy.

Również i w tym wypadku nie musimy obawiać się żadnych oszust, albowiem także i takie pokoje do gry podlegają ścisłym kontrolom poszczególnych urzędów do spraw hazardu online. W wielu kasynach na żywo spotkamy się z odmiennymi pokojami. Może to być pokój standard i VIP. W pierwszym zagramy za zwykłe stawki, natomiast w drugim możemy obstawiać znacznie wyższe pieniądze.

Z pewnością video ruletka jak i ruletka na żywo są ciekawą alternatywą dla powszechnych video slotów.