Wideo automaty

wideo automaty onlineWideo automaty są z nami już od ubiegłego wieku. Wówczas na rynek trafiły pierwsze modele jednorękiego bandyty. To właśnie te maszyny miały największy wpływ na rynek i nawet teraz ich piętno jest odczuwalne wśród wielu deweloperów. Próbują oni stale nawiązać do standardów z tamtego czasu, oddając graczom możliwie najprostsze i najszybsze w użytkowaniu rozwiązania. Dlatego też zdecydowaliśmy się wam opisać zagadnienie i przybliżyć wideo automaty tak, jak tylko jest to możliwe. Zapraszamy do krótkiej lektury, a w niej kluczowe punktu dla każdego z graczy.

Producenci wideo automatów

Na rynku istnieje dziesiątki deweloperów. To właśnie te studia deweloperskie tworzą od podstaw wszystkie wideo automaty. Najbardziej rozpoznawalnymi na rynku będą bez wątpienia Novomatic, Microgaming, NetEnt, Yggdrasil, iSoftBet, EGT czy Thunderkick. Ich różnorodność wszak jest na tyle obszerna, iż ciężko zbliżyć się nawet do wymiany tych kluczowych. W ich ofertach znajdziecie prawdziwe klasyki, ale też absolutne nowości rynkowe, technologiczne. Większość automatów wykorzystuje system 3-bębnowy, 4-bębnowy i 5-bębnowy, który jednocześnie okraszony jest trzema rzędami. Są wszak od tego odstępstwa, od rozwiązań 6 x 4 przez nawet 6 x 6 i więcej. W zależności od wielkości planszy (choć nie jest to warunek pewny) operator wyznacza także zwycięskie linie czy układy. To na nie polują z kolei gracze. W klasykach istnieje jedna, maksymalnie pięć, z kolei w nowych tytułach może to być 243, 720, 1024, a nawet i cztery razy więcej. W praktyce oznacza to, że pojedynczy spin to ponad 4 000 szans na wygraną. Najważniejsze czynniki na planszy, na które na pewno traficie to także wybór stawek, granych linii, wartości żetonu, automatyczna gra (gdy odchodzicie od komputera, ale chcecie by system grał nadal na określonych zasadach od jednego spina po nawet tysiąc), opcje hazardu (tzw. gamble), informacje o liniach, regułach gry, banku. Wyświetlane są też opcje związane z posiadaną gotówką (żetonami) czy też potencjalną wygraną. SPIN zwykle charakteryzuje się największym guzikiem.

Wideo automaty na telefon

Wideo automaty na urządzenia mobilne (smartfon, tablet) także posiadają opcję fikcyjnej waluty. To nieprawdziwa gotówka, która nie ma ograniczeń ilościowych, ale jednocześnie daje zainteresowanym poznanie pełnych mechanizmów, systemów, znaków, dźwięków. Wszystko to bez konieczności zakładania nowego konta czy też składania depozytów.

Symbole w wideo slotach

Takie gry oferują najczęściej znaki karciane, ale często też autorskie, nawiązujące bezpośrednio do tytułu po który sięgacie. Będą to postacie, pojazdy, przedmioty czy też znaki dodatkowe. Kluczowe, na które w szczególności dobrze jest polować to Wild, Scatter, darmowe spiny i bonus. Pierwszy z nich zamienia wszelkie inne z planszy, by dostarczyć jak największe wygrane, często dodatkowo je jeszcze pomnażając. Scattery z kolei mają różne formy, od aktywacji fazy darmowych spinów przez powiększanie wygranych. Zestawy free spins mogą mieć osobne rozwiązanie, dające mnożnik i wiele zakręceń w zależności od tego ile takich symboli ostatecznie wylosujecie. Mogą być w tej fazie odnawialne, chociaż to zależy od wybranej gry. Bonus zwykle oznacza włączenie gry dodatkowej, zaimplementowanej jako urozmaicenie, powiększające znacznie wygrane. Często wiąże się to także z jackpotami. Wideo automaty często zaoferują nam wersję progresywną, gdzie potencjalna wygrana sięgać może la przykładu kilkunastu milionów euro. Z takich pomysłów korzysta Hall of Gods czy też Mega Moolah.